fbpx
European Western Balkans
Društvo

I škole mogu da konkurišu projektima za sredstva EU

Erasmus +; Foto: Evropski parlament

BEOGRAD – Više od 40 predstavnika srednjih stručnih škola iz Srbije i devet zemalja EU, imali su danas priliku da uspostave kontakte, razmene iskustva i dogovore zajedničke projekte u okviru programa EU – “Erazmus plus”.

Nakon seminara za visokoškolske ustanove, Fondacija Tempus je po prvi put organizovala sličan događaj za srednje stručne škole “Internacionalizacija stručnog obrazovanja i obuka”.

Program Erazmus plus, od prošle godine je otvoren i za škole i predškolske ustanove koji mogu da, u saradnji sa školama iz Evrope, podnose predloge projekata Fondaciji Tempus, u cilju finansiranja strateških partnerstava ili odlazaka nastavnika na stručno usavršavanje u evropske zemlje.

Budžet za škole i predškolske ustanove, obrazovanje odraslih i mlade u ovom pozivu je bio skoro milion evra, od čega su izdvajanja za stručno obrazovanje i obuke bili među najvišim.

Sledeći konkurs biće raspisan u oktobru 2017. godine.

Povezani članci

Organizacije civilnog društva: Hitno smiriti tenzije između Srbije i Crne Gore

EWB

OCD pozvale lidere Berlinskog procesa da usvoje zaključke o sprečavanju represije nad civilnim društvom

EWB

Organizacije civilnog društva podnele krivičnu prijavu zbog špijuniranja telefona aktivista i novinara

EWB