fbpx
European Western Balkans
Politika

Fon Kramon: EU ne otvara nova poglavlja zbog pogoršanja stanja demokratije

Viola fon Kramon Taubadel; Foto: Evropska unija

BRISEL – Evropska unija neće otvoriti nova poglavlja u pregovorima o članstvu sa Srbijom zbog pogoršanja stanja demokratije u Srbiji, navela je poslanica Evropskog parlamenta Viola fon Kramon Taubadel.

Ona je istakla da je stanje demokratije tokom 2020. godine pogoršano, te da to nije način na koji se ulazi u Evropsku uniju.

“Dobra vest! Evropski savet i Evropska komisija neće otvoriti nova pregovaračka poglavlja sa Srbijom. Stanje demokratije u Srbiji je pogoršano tokom 2020. godine. Napadi na medije, nasilan odgovor na mirne proteste i izbori sa ozbiljnim problemima. To nije način na koji se ulazi u EU”, napisala je fon Kramon Taubadel na svom Tviter profilu.

Pored funkcije poslanice u EP, Fon Kramon Taubadel je i izvestilac poslaničke grupe Zelenih u EP za Srbiju, članica Odbora EP za spoljne poslove i stalni izvestilac Evropskog parlamenta za Kosovo.

Povezani članci

Na marginama u Londonu: Šta čeka Zapadni Balkan u narednoj deceniji?

EWB

EU – Zapadni Balkan samit u Sofiji: Povezivanje je prioritet

EWB

“Rezolucija Skupštine kao odgovor na Bilčikov izveštaj bio bi ozbiljan skandal”

EWB